Ünlü video paylaşım sitesi Youtube’da paylaşmış olduğunuz videoların izlenme sayısını arttırmak istiyorsanız dikkat etmeniz gereken belli başlı noktalar bulunmaktadır. Youtube izlenme arttırma seçeneklerine başvurmadan önce mutlaka videonuzun kaliteli bir içeriğe sahip olduğundan emin olmalısınız. Unutmayın ki, videonuz ne kadar kaliteli ve dikkat çekici bir içeriğe sahip olursa, izleyiciler tarafından o kadar çok beğenilecek ve videonuzun izlenme sayısı artacaktır.

Videonuzun içeriğinin izleyici çekebilecek kalitede olduğundan emin olduktan sonra, youtube izlenme arttırma yöntemlerini denemeye başlayabilirsiniz. Öncelikle videonuzun başlığının özgün olmasına önem vermeniz gerekmektedir. Özgün ve dikkat çekici bir başlıkla izleyicilerinizin dikkatini çekebilir ve videolarınızı merak etmelerini sağlayabilirsiniz. Videonuzun başlığı dışında açıklama kısmını da kesinlikle boş bırakmamalı ve kısa fakat özgün bir şekilde gereken açıklamaları yapmalısınız. Hazırladığınız açıklamada bol miktarda anahtar kelime kullanmaya da özen göstermelisiniz.

Youtube izleme arttırma konusunda başvurabileceğiniz bir diğer yöntem ise Youtube Keyword Tool’u kullanabilirsiniz. Bu program aracılığı ile Youtube içerisinde en çok aranan kelimeleri öğrenebilir, videonuzun açıklamasına bu anahtar kelimeleri ekleyebilirsiniz. Youtube’a eklediğiniz videonuzun linkini sosyal imleme sitelerine ekleyebilirsiniz. Böylece bu sitelerin kullanıcıları videonuzu görerek izleme imkanına sahip olabilirler. İmleme siteleri dışında videonuzu sosyal medya sitelerinde de paylaşabilir, izleyici sayınızı arttırabilirsiniz.

Youtube izlenme nasıl arttırılır konusunda sizlere verebileceğimiz tavsiyeler izleyici sayınızın arttırılması için yardımcı olacaktır, ancak kaliteli bir içeriğin bu konuda çok önemli olduğunu kesinlikle unutmamalısınız.