Video paylaşım sitesi olarak Youtube’da hesap açıp hobi olarak, kendilerinin veya ailelerinin özel anlarıyla ilgili video paylaşanlar olduğu gibi, geniş kitlelere ulaşıp videolarını izletebilmek, milyonlarca takipçi oluşturup videolarından kazanç sağlamak isteyenler de vardır. İşin içine kazanç girdiği için bu kişiler çeşitli platformlarda Youtube takipçisi nasıl arttırılır sorusuna cevap aramaktadırlar.

Bu soruya verilecek ilk cevap, başka bir kuruma veya kişiye telif hakkı doğurmayacak şekilde oldukça orijinal videolar yayınlamaktır. Zaten Youtube yayınladığınız videoları müthiş bir filtreleme ile eşleştirmekte ve kopya video olduğunu anladığı an size mesaj göndermektedir.

Daldan dala atlamak yerine bir konuya odaklanmak yine en iyi tercihtir. Örneğin kuşların hayatı ile ilgili bir belgesel yayınlıyorsanız bu konuda uzmanlaşmalı ve kuşlara ilgisi olan kişiler sizin hesabınızda kaliteli videoların yayınlandığını bilmeliler. Böylece Youtube takipçiniz artacaktır.

Videonuzdan diğer sosyal paylaşım sitelerinde bahsetmek ve arkadaşlarınızı Youtube hesabınıza çekmek iyi bir fikirdir. Ayrıca yayınladığınız videonun çeşitli yerlerine, izleyicileri rahatsız etmeyecek şekilde “kanalıma abone ol” veya “beni takip et” şeklinde hatırlatmalar da fena olmaz.

Playlist uygulamasını kullanarak, ilk defa videonuzu izleyen kişilere diğer videolarınızı da ardı ardına izleme şansı verebilirsiniz. Böylece kişiler kanalınıza abone olur ve gerçekten sizi izlemeye devam ederler.

Youtube takipçisi nasıl arttırılır konusunda söyleyebileceğimiz son şey takipçilerinize kendinizi unutturmamanızdır. Düzenli video paylaşmanız ve onlara bu videolar hakkında güncel bilgilendirme e-postaları atmanız çok iyi olacaktır.