Sosyal medya üzerinden para kazanmak, bu mecraları bir kazanç kapısı haline getirmek son dönemlerde adeta moda oldu. Çünkü internet artık her evde, her cepte var ve teknolojinin hızını avantaja dönüştürmek de bu anlamda önem kazandı. YouTube da alanında hem en büyük, hem de oldukça eski bir platform olma özelliği taşıdığı için ilgi çekmekte iken, bununla beraber milyonlarca kişinin her gün çok sayıda video görüntülemesi de bu mecradan kazanç elde edilmesinin ne kadar mantıklı olacağını ortaya koyuyor. Keza videolarda, kanallarda bulunan reklamlar da bunun için gerekli olan materyaller olarak tanımlanabilir. Peki ya YouTube izlenimi almak ile para kazanmak arasında nasıl bir ilişki var?

Para Kazanmak için YouTube İzlenimi Almak Gerekli Mi?

Elbette ki YouTube kanalında takipçi sayısının çok olması, beğenilerin artması gibi durumlar kanal sahiplerine bir şekilde gelir elde ettirecektir. Her ne kadar takipçi ya da beğeni satın almak ilk anda organik etki yaratmasa da, organik takipçilerin bu kanal ya da videolara gelmesinde söz konusu rakamlar büyük oranda etkili olur. Örneğin izlenme satın alarak izlenme sayılarını artıran bir kanal yöneticisi bu şekilde popüler bir video elde edeceği için çok sayıda takipçinin kanala gelip videoları izlemelerine ve reklamlara tıklamalarına uygun zemin hazırlayacaktır. İşte bu durum da para kazanmak için önemlidir.

Sadece izlenme değil, beğeni satın almak da para kazanmak için gerekli olan atmosferin yaratılması için değerlendirilir. Beğenilerin artması ile videoların ve paylaşımların daha popüler hale gelmesi, hatta daha çok yaygınlaşması mümkündür. Buradan hareketle de YouTube kanalından ve videolarından para kazanmak isteyen kişilerin izlenme ya da beğeni satın almalarının mantıklı olduğu söylenebilir.