Emek verip oluşturduğunuz ve upload edip Youtube’da paylaştığınız videoların beğeni sayısını arttırmanın çeşitli yolları var. Hile işine karışmadan legal yollardan Youtube beğenisi nasıl arttırılır açıklayalım. Hile işine girmememizin sebebi Youtube sitesinin botlarının bunu bir müddet sonra fark etmesidir. Hele bir de Youtube hesaplarınıza Adsense gibi gelir sağlayıcı sistemleri adapte etmişseniz ve reklam almaya başlamışsanız, inorganik yollardan sistemi kandırmanız mümkün değildir.

Konumuza geçecek olursak, ilk söyleyeceğimiz şey tabi ki ilgi çekici, mümkün olduğu kadar özgün videoların paylaşılmasıdır. İlk etapta beğenileriniz düşük miktarda kalabilir. Bıkmadan paylaşıma devam etmelisiniz. Güncel konularda yapacağınız video paylaşımlarının daha çabuk dikkat çekeceğini de belirtelim.

Youtube beğenisi nasıl arttırılır konusunda en etkili yöntemlerden biri de videonun muhtelif yerlerine, izleyenleri rahatsız etmeyecek bir şekilde ve tabi ki Youtube lisansına uygun olarak “Beğen”, “Abone ol” şeklinde uyarıcı yazılar eklemenizdir. Dikkat çekici renkte ve ebatta olması gereken bu yazıların size mutlaka dönüşü olacaktır.

Youtube beğenisinin abone sayınızla orantılı bir şekilde artacağını hesap edersek, hesabınızı kalabalık arkadaş grubunuzun olduğu Facebook, Twitter, Instagram gibi sosyal platformlarda duyurmanız çok faydalı olacaktır.

Youtube’da çok izlenen ve abone sayısı çok olan sayfaların alt kısmındaki yorumlara, çok abartmamak ve kanal sahibinin nefretini kazanmamak şartıyla videolarınızın linkini eklerseniz faydasını görürsünüz. Youtube beğenilerinizin artması için kanalınızı tanıtıcı bir blog site oluşturmayı da düşünebilirsiniz.