Kısa video yayınlama ve paylaşma sitesi olan vine, komik, eğlenceli, garip ve ilginç videoları ile ün salmış durumda. Tabi bu ünü hak eden aslında kullanıcılar. Ekledikleri ilginç ve izlenebilir videolar ile vine uygulamasını popüler hale getiren kullanıcılar vine takipçisi nasıl arttırılır konusunda da kendilerini geliştirip, birçok kişi tarafından izlenen videolar eklemeyi amaçlamaktalar.

Vine’da takipçinizi arttırmanızın ilk yolu paylaşımlarınızı sürekli olarak yapmanızdır. Paylaşımlarınızın özgün olması gerektiğini söylememize gerek yok. Karşılaştırma videoları en fazla Revine alan videolar. Buna dikkat etseniz iyi olur.

Vine uygulaması bildiğiniz gibi Twitter ve Facebook ile bağlanabiliyor. Tüm videolarınıza bir hashtag eklerseniz birkaç platformda birden dikkat çeker ve videoyu yayınladığınız ana merkez olan vine’da takipçi sayısınız arttırabilirsiniz.

Vine’ın iOS sürümünde olan konum ekleme özelliğini mutlaka kullanın. Facebook, Twitter, Instagram ve Google Plus gibi sosyal ağlarınızı Android rehberinize çekerseniz, Vine’da da arkadaşlarınızı eklemeniz, davet etmeniz ve dönüt almanız daha da kolaylaşır. Gerçekten uygulamaya değer bir yöntem.

Vine’da paylaştığınız videolarınızı Youtube’a yükleyip, videonun içine veya alt kısmına vine hesabınızı yazarsanız, oradan da takipçi kazanabilirsiniz. Vine takipçisi nasıl arttırılır sorusuna karşılık söyleyeceğimiz son şey ise revine sayınıza dikkat etmenizdir. Revine’lar tüm takipçilerinizin sayfasına düştüğü ve otomatik oynatıldığı için bir zaman sonra sıkıcı bir hal almaya başlıyor. Takipçilerinizin gözünün içine revine yaparak girmek yerine, belirli aralıklarla revine özelliğini kullanıp, takipçilerinizi rahatsız etmemeniz önemlidir.