İlginç kısa videoların paylaşıldığı ve izleyenlerin gülümsemelerini sağlayan Vine uygulaması özellikle akıllı telefonlarda çok popüler bir uygulama olmayı başardı. Videoların kısa olması, otomatik oynatılması, herhangi bir filtreden geçirilmeden doğal olarak kalması izleyicilerin ve kullanıcıların en beğendikleri yönleri. Peki paylaştığınız ve takip edilmesini beklediğiniz videoların Vine beğenisi nasıl arttırılır öğrenmek ister misiniz?

İlk iş videoların size ait olmasını sağlamanız. Yani takipçileriniz paylaştığınız videoları başka yerlerde de görüyorlarsa sizi takip etme ve videolarınızı beğenme zahmetine girmezler. Orijinal veya özgün videolar daha çok beğeni toplar. Hele bir de paylaştığınız video iki şeyi karşılaştırıyor ve beğeniliyorsa hem takipçi sayınız artıyor hem de buna bağlı olarak beğenileriniz artıyor.

Beğenme sayınızın azlığından şikayetçi iseniz, Vine videolarınıza hashtag ekleyerek Twitter’da yayınlamanızın çözüm olacağını söyleyebiliriz. Twitter haricinde bir de Facebook aracılığı ile videolarınızı duyurursanız beğenilerinizin artmaması için hiçbir sebep kalmaz.

Vine videolarınızı daha popüler bir video paylaşım sitesine yüklemeyi denediniz mi? Vine beğenisi nasıl arttırılır konusundaki en etkili yöntemlerden biri de videonuzu Youtube kanalınıza yüklemeniz. Orada fark edilmesi daha çabuk olacak ve Vine beğenileriniz artacaktır. Eğer hazırda ve takipçisi olan bir Youtube kanalınız varsa zaten işiniz çok kolay olacaktır.

Videolarınızın fark edilmesi ve beğeni kazanması için başka videoları revine yapıp insanların dikkatini kendi profilinize çekmek de yöntem olarak kullanılabilir.