Milyonlarca insan tarafından gün içinde ziyaret edilen, sıklıkla kullanılan ve önemli bir iletişim alanı olarak da kullanılan Twitter, sosyal medya siteleri arasındaki en popüler seçeneklerden biridir. İster zevk için olsun, ister iş ya da ticari amaçlı olsun söz konusu sitenin sıklıkla kullanıldığı ve farklı kesimler tarafından da ilgi gördüğü bilinmektedir. Daha fazla kişiye aynı anda hitap edebilmek, çok sayıda takipçi ile paylaşımlarda bulunmak için içeriklerin kaliteli olması kadar bazı yolların da denenmesi şarttır. Örneğin doğal yollar ile edinilen takipçilerin varlığının yanı sıra takipçi satın alınması ile de hesapların geniş kitlelere yayılması sağlanabilir. Bu şekilde de takipçi sayısı artarken daha çok kişinin paylaşımlardan haberdar olması sağlanır. Peki ama takipçi sayısı Twitter üzerinde nasıl artırılır?

Twitter’da Takipçi Artırma Yolları

İlk akla gelen takipçi artırma yöntemi kuşkusuz ki re-tweet işlemidir. Kolaylıkla çok sayıda takipçinin hesaba katılması sağlanırken, bu anlamda pratik bir şekilde amaca ulaşılabilir. Ancak bu yöntem sadece rt aldığı takipçi sayısını hesaba getirmekle kalmaz; hesabın takipçileri arttığı için farklı kişilerin de söz konusu profile ilgi duymaları gözlemlenebilir. Çünkü Twitter kullanıcıları popüler olan, daha farklı ve daha ilgi uyandırıcı hesapları tercih ederler. Bu noktada da popüler Twitter hesaplarının hemen takibe alındığı söylenebilir.

Bununla beraber beğeni işlemi de Twitter’da takipçi sayısını artırmanın yolları arasındadır. Beğeni denilen bu hamle ile yapılan paylaşımların bir anda çok farklı zaman tüneline düştüğü, bu şekilde de hesabı takip etmeyen kullanıcıların da paylaşımları gördüğü fark edilebilir. Paylaşım kaliteli ve ilgi çekici ise, RT’lerin ardından yeni takipçiler de hesaba gelecek ve olduğundan çok daha iyi bir profil ortaya çıkmış olacaktır.