En çok kullanılan sosyal ağlardan biri olan Twitter’da kullanıcılar takipçi sayılarını arttırıp ünlü olmayı ve birçok kişi tarafından takip edilmeyi hedeflerler. Bunu başarmak aslında çok da zor değildir. Yazımızın devam eden kısmında twitter takipçisi nasıl arttırılır konusuna açıklık getireceğiz.

Kullanıcıların ilk dikkatini çeken şey kişilerin profil resimleridir. Fazla detay içeren ve tüm bedeni görsel olarak sunan profil fotoğrafı yerine, vesikalık dediğimiz yüz kısmını açık olarak gösteren profil fotoğrafı kullanılmalıdır.

Yine profilinizde hangi konularda tweet yapacağınızı belirtmeniz, ortak ilgi alanınızda olan kişileri daha çabuk çekecektir. Bunun için insanların oldukça ilgisini çeken konulara ağırlık vermeniz yerinde olacaktır.

Tüm uzmanların ortak fikri tweetlerin mutlaka bilgi içermesi ve mizah taşıması gerektiğidir. Bu tweetler daha çok ilgi çekmekte ve takipçi sayısını arttırmaktadır. Ayrıca 140 karakter sınırını doldurmak zorunda değilsiniz. Amaca dönük kısa ve net tweetler daha çabuk okunur ve izleyicileri sıkmaz.

Takibe karşılık takip iyi bir taktiktir. Böylece karşılıklı ilgilendiğiniz kişilerin arkadaşları da takip listenize dahil olabilir. Üçüncü bir kişi hakkında yorum yaparken ondan bahsetmeniz ve bunu ona hissettirmeniz dürüstlüğünüz açısından önemlidir ve takipçilerinizin size olan hayranlığını arttırır. Bunun için hakkında konuştuğunuz üyeyi belirtirken @kişi ismi şeklinde kullanmanız gerekmektedir.

Twitter takipçisi nasıl arttırılır konusunda söylenebilecek son şey diğer sosyal medya organlarındaki hesaplarınızı kullanmanızdır.