Twitter Hesabı Silme Kapatma

“Sosyal Medya” olarak isimlendirilen, yeni medya araçlarından en popüler ve sık kullanılanlarından bir tanesi de Twitter. Ancak sosyal medya araçlarının sayısız faydasının yanı sıra, bir o kadar da bireysel ya da kurumsal hasara sebebiyet verebilme potansiyelini de göz ardı etmemek gerekiyor. Bireysel kullanıcılar, fazla vakit harcama, uygunsuz içeriğe maruz kalma ya da tamamen kişisel sebepler doğrultusunda hesaplarını kapatma gereği duyabilirler. Twitter, kullanıcılarının hesaplarını silme ya da kapatma taleplerinin nedenini sorgulamamakta ve geri dönüş bildirimleri için onları zorlamamaktadır.

Kurumsal kullanıcılar da hatalı reklam projeleri, yanlış hedef kitleye hitap edilmesi, ürün ya da markanın belirli amaçlar doğrultusunda haklı ya da haksız saldırıya maruz kalması gibi sebepler doğrultusunda mevcut hesaplarını kapatmak isteyebilirler. Sosyal medya araçları arasında en popüler olan kanallardan bir tanesi olan Twitter, hesap oluşturmak için göstermiş olduğu kolaylığı, hesabınızı kapatma talebinde bulunduğunuzda da gösteriyor.

Twitter hesabınızı silme, kapatma işleminizi nasıl gerçekleştirebileceğinize gelin birlikte bir bakalım; hesabımıza giriş yaptıktan sonra, ekranımızın sağ üst köşesinde bulunan profil fotoğrafımıza tıklıyor, açılan ek menüden “ayarlar” butonuna basıyoruz.  Eriştiğimiz sayfa, sol menüde yer alan “Hesap” ayarları sayfası. Ekranımızı aşağıya kaydırdıktan sonra, mavi renkli “hesabımı kapat” butonuna tıklamanız yeterlidir. Twitter, vazgeçmeniz durumuna özel olarak sizlere 30 günlük bir süre vermektedir. Bu süre zarfında hesabınıza giriş yaparsanız hesap silme talebiniz iptal edilir. 30 gün içerisinde giriş yapılmadığı taktirde, hesaba ait kişisel bilgiler, paylaşımlar ve profilin mevcut Twitter takipçileri tamamen Twitter veri tabanından silinmektedir. Silinmiş bir hesaba ait e-posta ile yeni hesap oluşturulamamaktadır.