Twitter Hesabı Şifre Değiştirme

Sosyal medya kanallarının bir çoğunda yer alan bireylerin, tüm bu kanallar üzerinde oluşturmuş oldukları hesaplar için ortak bir şifre kullandığını varsaymak yanlış olmayacaktır. Zira internet ortamı muazzam seviyede büyüdü ve hizmet ağının erişimi de kendisi ile birlikte fazlasıyla genişledi. Hal böyle olunca, biz alıcılar da sunulan ücretli ya da ücretsiz hizmetlerin büyük bir bölümünden faydalanmaya başladık. Genel olarak da aldığımız hizmetler kapsamındaki üyeliklerimiz ve hesaplarımız için ortak, eş bir e-posta hesabı ve şifre kullanıyoruz. Karışıklık olmaması, hesaplarımıza giriş yaparken kolaylık olması adına uyguladığımız bu eylem, sahip olduğumuz hesapların ve bu hesaplarda paylaşmış olduğumuz kişisel bilgilerimizin güvenliğini de maalesef tehlikeye atıyor.

İnternet büyüdükçe ve kullanıcılarının sayısı arttıkça, internet korsanlarının ve mağduriyetlerinin de sayısı aynı oranda artıyor elbette ki. Bireysel kullanımın yanı sıra, ticari markaların ya da herhangi bir amaç doğrultusunda hareket etmekte olan kurum ve kuruluşların da sosyal medya sayfalarının güvenliği bahsi geçen internet korsanları tarafından tehdit ediliyor. Gerek bireysel, gerekse kurumsal sayfamızın güvenliğinden, hizmet sağlayıcısının sorumlu olduğu kadar kendimizin de sorumlu olduğumuzun bilincinde olmamız gerekiyor. İnternet ortamındaki hesaplarımızın güvenliğini sağlamanın en nitelikli ve pratik yolu ise, belirli aralıklar ile mevcut şifrelerimizi değiştirmek ve yenilemektedir.

Twitter Hesap Güvenliğini Sağlama ve Güvenceye Alma

Twitter hesabınızda, daha önceden paylaşmış olduğunuz kişisel bilgileriniz ve mevcut Twitter takipçilerinizi kaybetmemek adına, hesabınızı mümkün olduğunca güvence altında tutmanız gerekmektedir. Bu doğrultuda, belirli aralıklar ile hesap şifrenizi güncelleyebilirsiniz. Nasıl yapacağınıza gelirsek, oldukça basit;

Hesabımıza giriş yaptıktan sonra, sağ üst köşede yer alan profil resmimize tıklıyoruz. Ardından, açılan alt menüden “Ayarlar” butonuna tıklıyoruz. Eriştiğimiz sayfanın solunda yer alan menüde, üstten üçüncü sırada “Şifre” seçeneği bulunuyor. Bu seçeneğe tıklamamızın ardından, şifremizi güncellememiz için kullanacağımız üç satırlık bir panel ile karşılaşıyoruz. İlk satıra, an itibari ile kullandığımız şifremizi, ikinci ve üçüncü satıra ise yeni belirleyeceğimiz ve giriş yaparken kullanacağımız şifremizi yazıyoruz. Panelin altındaki “Ayarları Kaydet” düğmesine tıklayarak şifre yenileme işlemimizi sonuçlandırıyoruz.