Takipçi sayısını ve beğeni miktarını arttırmak için sanal hilelere başvuran kimi Twitter kullanıcıları esasında sistem tarafından fark ediliyor. Organik olmayan ve ilgilenenleri arasında “kasma” olarak bilinen bu yoğun etkileşim hilesi, Twitter ve aynı işlem uygulanan her sosyal medya organı tarafından fark ediliyor. Bazı siteler bunu üyesine uyarı olarak bildirse de bazı siteler çok fazla aldırış etmiyor. Ancak en sağlıklı olan organik yollardan Twitter beğenisi nasıl arttırılır konusunu bilmek ve uygulamak.

Buna verilecek en popüler cevap Trend Topic olabilecek bir konu oluşturmanız. Tweetlediğinizde o günün zirve konusu olabilecek bir alan seçerseniz beğeniler de ardı arkasına gelecektir. Tabi bu beğeniler sonucu oluşan Retweetlerin hepsine cevap yetiştirmeniz de beğenilerinizin artması için etkili bir yol.

Twitter sisteminde popüler olan ve takipçi sayısı çok olan kişileri takip etme yöntemi de dikkat çekmenizi sağlayacak bir yöntem. Bu kişileri takip ederken güncel konularla ilgili tweet atmayı da ihmal etmemelisiniz; çünkü en çok dikkat çeken, medyatik ve Trend Topic olan şeyler genelde güncel meseleler.

Son dakika gelişmelerini, insanların dikkatini çekecek ticari promosyonları ve faydalı-ilginç bilgileri retweet yaparsanız beğeni sayınız artacaktır. Birileri tweetinde sizden bahsetmişse mutlaka o tartışmaya ve konuya müdahil olun. Orada vereceğiniz cevaplar merak edilmenizi sağlayacaktır ve bizim insanımız merak etmeyi sever.

Düzenli tweet atmak kadar önemli olan bir diğer şey de retweet atılacak mesaj paylaşımıdır. Böylece Twitter beğenisi nasıl arttırılır ana hatlarıyla anlatmış olduk.