Ücretsiz müzik paylaşım platformu olan Soundcloud hemen hemen tüm sosyal paylaşım siteleriyle uyumlu olarak çalışabiliyor. Ürettiğiniz müzik amatör veya profesyonel olabilir, hepsini Soundcloud aracılığı ile çok geniş kitlelere sunabiliyorsunuz. Peki bu yaptığınız paylaşımların Soundcloud beğenisi nasıl arttırılır biliyor musunuz?

Google ve Facebook hesaplarınızla da giriş yapabileceğiniz Soundcloud uygulamasını dikkat çekecek bir şekilde kullanmak istiyorsanız sitenin kendisine üye olup o şekilde giriş yapmanız daha uygun olacaktır. Herhangi bir müzik türünden arama yapabileceğiniz Soundcloud sitesinde beğendiğiniz müziklerin herhangi bir noktasında açıklama eklemek için durdurma özelliğini de kullanabilirsiniz.

Kendi eklediğiniz müziklerin beğenisini arttırmak için kaliteli bir iş çıkarmanız önemlidir. Bunun yanı sıra başka kişilerin müziklerini beğenmeniz, dikkatleri kendi müziklerinize çekecektir. Dinlediğiniz başka müziklere açıklamalar ekleyip, bu işin içinde olduğunuzu gösterebilirsiniz. İlgi alanı ortak olduğu için kendi müzik türünüze uygun kişilerin müziklerine beğeni atmanız daha iyi olacaktır.

Soundcloud beğenisi nasıl arttırılır sorusuna güzel bir cevap da müziğinizi paylaşabildiğiniz her platformda paylaşmanızdır. Soundcloud’da takipçiniz az olabilir ama en kötü ihtimalle ilkokul arkadaşlarınızın bile bulunduğu Facebook hesabınızda yüzlerce arkadaşınız vardır. Bu potansiyeli Soundcloud müziklerinizi beğenmeleri için kullanabilirsiniz.

Bir müddet sonra arkadaşlarınız, yaptığınız ve emek verdiğiniz müziği kendi sayfalarında da paylaşacak ve başkalarının da dikkatini sizin üzerinize çekecektir. Soundcloud beğeniniz de bu yolla elden ele paylaşma sonucu giderek artacaktır.