Facebook, Twitter, Instagram gibi sosyal medya paylaşımlarının yapıldığı siteler oldukça büyük bir sayıda kullanıcıya sahiptir. Yaklaşık olarak 1,5 milyar kullanıcıya sahip olan bu sosyal medya siteleri markalar içinde ürünlerinin tanıtımını ve satışını yapabilecekleri bir alan haline gelmektedir. Sosyal medya kullanıcıları markalar için büyük bir müşteri potansiyeli olmaları sebebiyle, tüm sosyal medya sitelerinde aradığınız markaların profillerini kolaylıkla bulabilirsiniz. Sosyal medya pazarlama adı verilen bu yeni sistemde firmalar ünlü sosyal paylaşım sitelerinde profil oluşturmakta ve takipçileri ile düzenli olarak post paylaşarak bir etkileşim içerisinde olmaktadırlar. Ayrıca bu siteler aracılığı ile yeni potansiyel müşterilere ulaşabilmektedirler. Bu nedenle sosyal medya pazarlama günümüzün ticaret sektöründe oldukça büyük bir güce sahiptir.

Eğer sizde markanızı daha çok kişiye ulaştırabilmek istiyorsanız, Facebook, Twitter, Instagram gibi popüler sosyal medya sitelerinde markanıza özel bir profil oluşturabilirsiniz. Belirli bir takipçi sayısına ulaştıktan sonra düzenli olarak profilinizde ürünlerinizle ilgili post paylaşımında bulunarak takipçilerinizin ürünlerinizden düzenli olarak haberdar olmalarını sağlayabilirsiniz. Siz de sosyal medya pazarlama imkanlarından faydalanarak markanızı daha popüler bir hale getirebilir, ürünlerinizin satış oranlarını arttırabilirsiniz.

Sosyal medya pazarlama sisteminde sahip olduğunuz takipçi sayısı oldukça önemlidir. Ne kadar çok takipçiniz olursa ürünlerinizin tanıtımını o kadar geniş bir kitleye yapma imkanına sahip olursunuz. Ayrıca takipçileriniz markanızdan memnun kalırlarsa, sizi yakınlarına da tavsiye ederek takipçi sayınızın artmasını sağlayacaklardır.