Twitter kullanımda olduğu ilk günden bu yana çok sayıda kişi için en eğlenceli ve en gerekli sosyal medya alanlarından biri oldu. Özellikle de kurumsal hesapların ya da fenomenlerin takipçileri ile kolay bir şekilde temas kurabildiği bir adres olarak pek çok firma, topluluk ya da önemli kişi tarafından da Twitter tercih edilmektedir. İşte bu noktada da bazı durumlar öne çıkabilir. Örneğin Twitter hesabının daha çok kişiye hitap edebilmesi ve geniş kitleler ile paylaşımda bulunulabilmesi bir takım unsurları da gerekli kılar. Kurumsal hesapların çok sık olarak başvurdukları takipçi satın alma gibi yöntemler hesabı dışarıya güçlü gösterir. Aynı durum RT (Re-Tweet) alma işlemi için de geçerlidir.

RT Alarak Takipçi Sayısı Artırılabilir

Herkesin bildiği üzere Twitter’da daha fazla kişiye ulaşabilmenin ve yeni takipçiler edinmenin doğal yollarından biri RT’lerin artmasıdır. Ne kadar çok kişi bir paylaşımı RT yaparsa, o paylaşım aynı oranda daha çok insana ulaşır. Paylaşıma ilgi duyan kimselerin de söz konusu hesabı takip etmeleri mümkün olur. Bu noktada re-tweet işlemi son derece faydalıdır. Çünkü satın alınan RT’lere göre yapılan duyuru, paylaşım ya da durum güncellemesi çok daha fazla kişiye yayılacaktır. İşte bu noktadan sonra ise kurumsal hesaplar başta olmak üzere popüler hesap olmak isteyen pek çok profil amacına ulaşmış olacaktır.

Sadece RT alımı ile değil, beğeni işlemleri ile de hesaplar daha iyi hale getirilebilir. Paylaşımların altında çok sayıda beğeni olması diğer insanların bu hesaba ve hesabın paylaşımlarına olan ilgiyi artırmaktadır. Bu da yeni takipçilerin profili takibe almasını sağlayacak, kısa zamanda daha fazla kişi ile temas edilecektir.