Günümüzde internet kullanıcı sayısının oldukça büyük bir oranda artış göstermesi e – ticaret adı verilen yeni bir sektörün oluşmasını sağlamıştır. E – ticaret sektörü sayesinde firmalar internette bulunan sanal dükkanları aracılığı ile ürünlerinin tanıtım ve pazarlamasını yapmaktadırlar. Sanal dükkanlar aracılığı ile geniş kitlelere ulaşabilen firmalar, ürünlerinin satışını da büyük bir oranda arttırabilmektedir. İnternette bulunan kullanıcı sayısının artış göstermesi aynı zamanda sosyal medya sitelerinin de oldukça popülerleşmesini sağlamıştır. Sosyal medya siteleri kullanan yaklaşık 1.28 milyar kişi bulunmaktadır ve bu kullanıcılar firmaların tüketici kitlesinin büyük bir oranını oluşturmaktadır. Bu nedenle internette satışı arttırma için artık sosyal medya siteleri de reklam ve tanıtım amacıyla kullanılmaktadır.

Özellikle Facebook ve Twitter gibi kullanıcı sayısı oldukça fazla olan popüler sitelerde neredeyse aklınıza gelebilecek her türlü markanın profilini bulabilirsiniz. Markaların profillerinde ürünleri yakından inceleyebilir, kredi kartınızı kullanarak bu ürünleri kolayca satın alabilirsiniz.

Eğer sizde e – ticaret sektöründe hizmet veriyorsanız ve internette satışı arttırma yöntemleri arayışı içerisindeyseniz markanız için bu sitelerde bir profil oluşturabilir ve sosyal medyanın gücünden yararlanabilirsiniz. Sosyal medya sitelerinde bulunan kullanıcılara oluşturduğunuz profil aracılığı ile ürünlerinizin tanıtımını ve satışını kolaylıkla yapabilirsiniz. İnternette satışı arttırma için bu sitelerde takipçi sayınızı arttırabilmeniz de gerekmektedir. Markanızın profilinin bulunduğu sosyal medya sitelerinde takipçi sayınızı arttırabilmek için bu konuda kısa bir araştırma yapmanız yeterli olacaktır.