Ünlü fotoğraf paylaşım uygulaması İnstagram akıllı telefon kullanıcıları arasında oldukça popüler olduğu için birçok marka ürünlerinin tanıtım ve satışını bu uygulamayı kullanarak gerçekleştirmektedir. Eğer sizde ürünlerinizin satışını Instagram aracılığı ile gerçekleştirmek istiyorsanız instagramda ürün satışı konulu bu yazımız size yol gösterecektir.

Instagramda ürün satışı yapabilmek için öncelikle markanıza özel bir profil oluşturmalısınız. Profilinizi oluşturduktan sonra Instagram üzerinden satışa çıkaracağınız ürünleri belirleyerek bir ürün portföyü oluşturmalısınız. Müşterileriniz Instagram profilinizi ziyaret ettiğinde sizin ne çeşit ürünler sattığınızı anlayabilmeli ve bu ürünler hakkında bilgi sahibi olabilmelidir. Ürünlerinizi belirledikten sonra takipçi sayınızı arttırmanız gerekmektedir. Takipçi sayınızı arttırmak için uygulayabileceğiniz yöntemleri araştırma yaparak kolaylıkla bulabilirsiniz. Öncelikli olarak yakın çevrenizin marka profilinizi takip etmesini sağlayabilirsiniz. Zaman içerisinde takipçi sayısınız giderek artacaktır.

İnstagramda ürün satışı yapabilmek için belirli bir takipçi sayısına ulaştıktan sonra düzenli olarak takipçilerinizle yeni ürünlerinizin paylaşımını yapmalısınız. Böylece müşterileriniz farklı seçeneklere sahip olabilecekler aynı zamanda profilinizi her ziyaret ettiklerinde eski ürünlerle karşılaşmak zorunda kalmayacaklardır. Aynı zamanda özel günlerde kampanyalar düzenleyerek ve paylaşımlarda bulunarak ürünlerinizin satışını arttırabilirsiniz.

Son olarak instagram ürün satışı konusunda müşterilerinizin geri dönüşlerini takipçilerinizle paylaşmayı unutmamalısınız. Ürünlerinizden memnun kalan ve olumlu yorumlarda bulunan müşterilerinizin yorumlarını takipçilerinizle paylaşarak, belirli bir güven ortamı oluşturabilirsiniz. Böylece takipçileriniz güvenilir bir marka olduğunuzu ve rahatlıkla sizden alışveriş yapabileceklerini düşüneceklerdir.