Kullanıcı sayısı 200 milyonu geçen ve popüler birçok kişinin kullandığı Instagramda takipçi sayınızı arttırmanın birçok yolu vardır. Günümüzde birçok internet fenomeni Instagram sayesinde ünlü olmuş ve para kazanmıştır. O yüzden Instagram takipçisi nasıl arttırılır konusu son zamanlarda en çok merak edilen konuların başında gelmektedir.

Sihirli sözcük hashtag

Instagram denince akla ilk gelen şey olan hashtag amacına uygun kullanılırsa kalıcı takipçi sayınız artabilir. Normalde bir Instagram kullanıcısının bir paylaşım hakkında 30 tane hashtag kullanma hakkı olduğunu unutmadan, paylaşımınızla ilgili en can alıcı kelimeleri bularak hashtag olarak kullanmanız en iyisidir. Örneğin güzel bir bebek fotoğrafı paylaştığınızda, diğer kullanıcıların bu konu ile ilgili dikkatini çekebilecek #baby, #love, #photo, #beauty gibi diğer kişilerin ilgisini çekebilecek kelimeleri bulmanız çok önemlidir.

Tutarlı olun

Takipçi sayısını artırmak için her gün çok farklı konularda paylaşımlarda bulunmak ve farkı kategorilerde hashtag kullanmak pek de olumlu bir düşünce değildir. Karikatüre ilginiz varsa her gün düzenli olarak bu çerçevede paylaşımlar yaparsanız daha tutkun takipçiler edinirsiniz.

Ara vermeyin

Takipçileriniz sizi her ay bir tane paylaşım yapan biri olarak çabuk unuturlar. O yüzden günlük paylaşımlarınızı ihmale etmeyin.

Fotoğraflarınızı ilgi çekici hale getirin

Çeşitli programlar ile fotoğraflarınıza birkaç görsel efekt eklerseniz insanların daha çok hoşuna gidecektir.

Öteki sosyal medyaları unutmayın ve paslaşın

Instagram takipçisi nasıl arttırılır, hızlıca cevap bulmak istiyorsanız, Twitter, Facebook, Google Chrome gibi sosyal ağlarda Instagram profilinizi paylaşabilirsiniz.