İnstagram Hesabı Silme Kapatma

Günümüzde, her yaştan ve her yerden milyonlarca kullanıcının ziyaret ettiği Instagram furyasının bir üyesi olabilirsiniz. Ancak uygulamayı artık kullanmak istemiyor da olabilirsiniz. Bunun kişisel ve çeşitli sebepleri olabilir. Bireysel kullanıcılar, internet ortamında yer alan fotoğraflarının artmasından, gerçekleştirdiği paylaşımların gizliliği adına endişe duymasından dolayı Instagram hesaplarını kapatma isteğinde bulunabilirler. Aynı şekilde, kurumsal kullanıcılar da, örneğin artık piyasada olmayan ya da hoşnut olmadıkları bir ürününe ait bilgilerin, görsellerin ortadan kalkması, kurumun yapısına zarar veren kişilerce takip edilmesi ve benzeri sebepler dolayısı ile mevcut Instagram hesaplarını kapatma gereği görebilirler.

Instagram, gizlilik ve güvenlik adına yoğun önlemler alsa da, hızla büyümekte olan internet ortamında kendine yer bulan internet korsanlarının saldırılarını %100 olarak durdurabileceğine garanti vermemektedir. İnternet o kadar büyük bir mecra ki, hiçbir şey için kesin bir önlem almak söz konusu değildir. Konumuza dönecek olursak, sizler de benzeri endişelere sahipseniz ve mevcut kapatma ve İnstagram takipçilerinizden arındırmayı istiyorsanız, uygulamanız gereken birkaç kolay işlem bulunuyor. Instagram hesabını oluşturmak gibi kapatmak, silmek de oldukça kolay.

Instagram Hesabı Kalıcı Olarak Nasıl Silinir?

Öncelikle, mevcut Instagram hesapları maalesef ki uygulama üzerinden silinemiyor. Ancak, bu büyük bir sorun değil. Öncelikle, Instagram’ın resmi web sitesini bilgisayar ya da telefonunuzdaki tarayıcı üzerinden ziyaret ederek, sisteme giriş yapmanız gerekiyor. Daha sonra, ekranın en sağ ve üst köşesindeki adam simgesine tıklayarak, kişisel profilimize ulaşıyoruz. Daha sonra, kullanıcı adımızın yanındaki  “profili düzenle” butonuna basıyoruz. Açılan sayfayı aşağı kaydırdığımızda, sağ alt köşede “Hesabımı geçici olarak kapat” seçeneğini görüyoruz, buna tıklayarak, Neden hesap kapatma talebinde bulunduğumuzu belirtiyor, şifremizi giriyor ve hesabımızı dondurabiliyoruz. Bu hesap dondurma uygulaması, Facebook’un kullanıcılarına dayatmakta olduğu ve son derece can sıkıcı bir uygulama ve Instagram’ı satın almasının ardından, bu dayatmayı Instagram üzerinde de uygulamaya başladı.

Eğer ki Instagram hesabınızı, her şeyi ile birlikte kalıcı olarak, tamamen sistemin veri tabanından silmek istiyorsanız, buraya tıkladıktan sonra, benzer işlemleri yerine getirerek Instagram kalıcı hesap silme işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.