İnstagram Hesabı Nasıl Kullanılır

Instagram, Facebook’un kendisini satın almasının ardından iyice genişlemeye ve hizmet ağını büyütmeye başlamış olan bir görsel içerik paylaşım uygulaması. Tanım olarak bir cümleye sığsa da, aylık olarak aktif bir şekilde Instagram kullanan bireylerin ve kurumların sayısı, 2013’de yapılan resmi açıklamaya göre 90 milyon, yani Türkiye’ye sığmıyor. Bahsi geçen açıklamanın üzerinden tam üç sene geçti ve sosyal medya kanallarının kullanıcı sayılarının her geçen gün hızla artmakta olduğunu da biliyoruz.

Sizler de çektiğiniz fotoğrafları arkadaşlarınızla ya da sizi izleyen İnstagram takipçilerinizle paylaşmak, takip ettiğiniz arkadaşlarınızın, sevdiğiniz ünlülerin ya da ticari ürün, markaların görsel içeriklerini takip etmek istiyorsanız Instagram’ı ücretsiz olarak kullanmaya başlayabilirsiniz. Instagram, web sitesi üzerinden ziyaret edilebilse de, uygulamayı tam fonksiyonlu kullanmak için, mobil cihazlarınız aracılığı ile erişmeniz gerekiyor. Mobil cihazınızın markasına ve işletim sistemine göre, Apple Sotre’dan ya da Google Play Store’dan Instagram uygulamasını ücretsiz olarak indirebiliyor ve cihazınıza yükleyebiliyorsunuz.

Instagram’a Fotoğraf Ekleme ve Düzenleme

Uygulamayı cihazınıza indirmeniz ve mevcut hesabınız ile giriş yapmanız ya da yeni bir hesap oluşturmanız neredeyse iki dakika içinde gerçekleşiyor ve anında uygulamayı kullanmaya başlayabiliyorsunuz. Instagram’da içerik paylaşmak oldukça kolay. Dilerseniz, uygulama üzerinden, ekranın alt panelinde yer alan kamera simgesine tıklayarak fotoğraf ya da video çekebilir, dilerseniz de mobil cihazınızın galerisinde mevcut olan herhangi bir fotoğrafı ya da videoyu Instagram profilinizde, takipçileriniz ile paylaşabilirsiniz. İçeriğinizi paylaşmadan önce, Instagram size aynı ekranda sayısız ve birbirinden özel filtreler sunuyor. Bu filtreleri içeriğinize uygulamak için bir tık yetiyor, ardından düzenlemiş olduğunuz görsel içeriği profilinizde paylaşabiliyorsunuz.