İnstagram Hesabı Nasıl Büyütülür

Instagram, Facebook ve Twitter’ın ortaya çıktığı ve “sosyal medya” anlayışının temellerinin atılmasının ardından ortaya çıkan üçüncü büyük sosyal medya aracı olarak belirmişti. Şimdilerde, belki de sosyal medya araçları ve kanalları içerisinde en popüler olan uygulamalardan bir tanesi haline geldi. Temelde, sosyal bir platform üzerinde, kullanıcılarının çekmiş oldukları fotoğraf ve video gibi görsel içerikleri düzenleme, ardından da birbirleri ile paylaşması üzerine kurulu olan Instagram, kendisini Facebook’un satın almasının ardından iyice büyüdü ve hizmet ağını muazzam bir seviyede genişletti. Gün içerisinde ortalama olarak Instagram üzerinde yetmiş milyondan fazla fotoğraf ve video paylaşılıyor. Paylaşılan bu görsel içeriklere, bir saniye içerisinde binlerce yorum yapılıyor ve on binlerce “beğeni” (like) gerçekleştiriliyor.

Instagram inanılmaz bir şekilde büyüyerek, bireysel kullanımların yanı sıra kurumsal kullanım amaçlarına da hitap etmeye başladı. Tıpkı dev bilişim şirketi Google’ın “Youtube” hizmeti gibi, Instagram üzerinde de sponsorlu içerik üretmek, ticari ürün ve markaların yaratıcısı ya da pazarlamacısı olan kurum ve kuruluşların kendi amaçları doğrultusunda tanıtımlarını yapmak için kullandıkları müthiş bir pazar haline gelen Instagram için, sosyal medya ve sosyal “market” alanında ismini en çok duyuran ve tercih edilen platformların başında geliyor demek yanlış olmayacaktır.

Instagram Sayısal Değerleri Nasıl Arttırılır?

Hali hazırda fazlası ile büyümüş olan bir platformda, sizler de bireysel ya da kurumsal amaçlarınız doğrultusunda büyümeye gidebilirsiniz. Sosyal medya kanalları ve araçları içerisinde, nitelikli ve büyük bir hesap, sayfa, ürün sahibi olmak demek, sayısal değerlerinizin yüksek olması anlamına geliyor. Örneklemek ve özetlemek gerekirse; İnstagram takipçi sayınız, paylaştığınız içeriğin görüntülenme, beğenilme ve tekrar paylaşılma sayısı gibi sayısal değerlerin, yönetmekte olduğunuz hesaba katkısı son derece büyüktür. Hali ile, hesap içerisinde sunduğunuz ürünün de erişim ağı genişlemiş ve gördüğü ilgi alaka çok büyük bir ölçüde artmış olacaktır.

Instagram hesabınızın sayısal değerlerini arttırmak için, iyi bir ürüne sahip olmak ve onu iyi tanıtıyor, pazarlıyor olmak gerekir. Ancak, böylesine büyük bir platform içerisinde sıfırdan varlık göstermek oldukça zor, hatta imkansıza yakındır. Bu nedenle, mevcut hesabınızın sayısal değerlerini arttırmak için sizlere sunmuş olduğumuz fırsatları buraya tıklayarak inceleyebilir ve değerlendirebilirsiniz.