İnstagram Hesabı Nasıl Açılır

Instagram, sosyal medya kanalları arasına katılalı epey bir zaman geçti. Ancak Facebook ve Twitter’dan daha sonra ortaya çıkan bir oluşum olduğunu hatırlamak gerekir. Buna rağmen, şimdi en az onlar kadar ilgi gören popüler bir sosyal medya kanalı olarak hizmet veriyor. İnstagram uygulamasının aylık olarak aktif kullanıcı sayısı, 2013 yılında yapılan resmi açıklama ile 90 milyon olarak duyulmuştu. Aylık olarak aktif kullanıcı sayısı, ülkemizin nüfusundan çok daha fazla, üstelik bu açıklamanın üstünden üç yıl geçti ve sosyal medya kanallarının her zaman daha çok kullanıcıya ulaştığını da bilmekteyiz.

İnstagram bünyesinde, ayda ortalama kırk milyondan fazla fotoğraf ve video paylaşılıyor ve bu içeriklere, bir saniye içerisinde bine yakın yorum yapılıyor ve binlerce beğeni gönderiliyor. Bu açıklama, yine 2013 yılında şirket tarafından resmi olarak açıklanan rakamlardan oluşuyor. Günümüzde, Instagram kullanıcılarının, gün içerisinde 70 milyondan fazla fotoğraf paylaşımında bulundukları belirtiliyor. Kelimenin tam anlamıyla “Medya” özelliklerini barındıran uygulama, anlık etkileşim sağlaması dolayısı ile de “sosyal” olarak pek rahat bir şekilde nitelendirilebiliyor. İnternet erişimi gerçekleştirme imkanına sahip olan tüm bireyler, kurum ya da kuruluşlar, ücretsiz olarak İnstagram hesabı oluşturarak bu furyaya katılabilirler ve İnstagram takipçilerini edinmeye hemen başlayabilirler.

İnstagram Hesap Oluşturma

İnstagram uygulamasında hesap oluşturma işlemi iki dakika içerisinde sonuçlandırılabiliyor. Gelin bu pratik işlemin nasıl uygulanacağını birlikte inceleyelim; İlk önce, ücretsiz olarak sunulan Instagram uygulamasını, Android işletim sistemli cihazlar için Play Store’dan, iOS işletim sistemli cihazlar için ise Apple Store’dan indiriyor ve cihazımıza kuruyoruz. Ardından, uygulamayı açıyor. Karşımıza kullanıcı adı ve şifremizi soran bir giriş paneli çıkıyor. Biz, yeni hesap oluşturacağımız için, sağ alt köşedeki “Kayıt ol” butonuna tıklıyoruz. Instagram, Facebook şirketinin bünyesinde bulundu için, dilersek mevcut Facebook hesabımız ile giriş yapabiliyoruz. Eğer Facebook hesabımızdan bağımsız bir Instagram hesabı oluşturmak istersek, ekranın altındaki “E-posta ya da telefon numarası ile kayıt ol” düğmesine basıyoruz. Bu ikisinden birisini seçip ilgili satıra giriyor ve “ileri” diyoruz. Sistem, bizlere adımızı soyadımızı ve yeni hesabımızda kullanacağımız şifreyi belirlememizi istiyor. Bu bilgileri de giriyoruz, ekranın üstündeki yuvarlak halkaya tıklayarak profil fotoğrafımızı belirliyoruz, ardından tekrar ileri diyoruz ve işlem sonuçlanıyor. Artık bizim de bir Instagram hesabımız var.