Ülkemizdeki teknoloji severlerin sıkça kullandığı sosyal ortamlardan biri olan Instagram, birbirini takip eden birçok ünlü ile popüler oldu. Birden fazla sosyal medya hesabı olanların mutlaka tercih ettiği platformlardan biri olan Instagram, takipçi sayısına göre popülerlik sağlıyor. Her kullanıcı paylaştığı şeyler hakkında Instagram beğenisi nasıl arttırılır merak ediyor.

Instagramın temelini oluşturan hashtagları kullanmak beğeni sayısını arttırmak için çok önemli. Aslında beğeni sayısı birebir takipçi sayınızla ilgili. Takipçi sayınızı arttırmadan beğenilerinizin artması mümkün değil. Bunun için paylaşımlarınızda doğru hashtaglar kullanmak çok önemli.

Sadece hashtag kullanarak değil, takip ettiğiniz kişilerin paylaşımlarınızı beğenerek de dikkat çekebilir, kendi paylaşımlarınızın beğenilmesini sağlayabilirsiniz. Instagram hesabınız ile Facebook ve Twitter hesaplarınızı ilişkilendirmeniz de işe yarayacaktır.

Eğer Facebook ve Twitter hesabınız varsa mutlaka orada Instagram profilinizi veya paylaşımlarınızı belirtmelisiniz. Oradan da birçok takipçi ve devamında beğeni alabilirsiniz. Instagram İngilizce temelli bir platform olduğu için paylaştığınız şeylere İngilizce hashtaglar vermeniz gerekir.

Sadece kendi ülkemizden değil Instagram kullanan her ülkenin vatandaşlarından beğeni kazanabilirsiniz. Siz yabancı ülkelerin veya kişilerin popüler Instagram hesaplarını takip eder, onların paylaşımlarını beğenirseniz bunun size olumlu dönütü olacaktır.

Instagram beğenisi nasıl arttırılır konusunda unutmadan söyleyeceğimiz son şey, takip ettiğiniz ve beğendiğiniz profiller, sizin paylaşım konunuzla ilgili olmalı. Böylece kalıcı takipçi ve düzenli beğeniler alabilir, kitlenizi genişletebilirsiniz.