Facebook gibi sosyal ağlara karşı olarak tasarlanmış olan Google Plus Türkiye içerisinde olmasa da Avrupa’da aktif bir şekilde birçok kullanıcı tarafından kullanılmaktadır. Özellikle SEO yani Arama Motoru Optimizasyonu ile ilgilenen kişiler Google Plus ağından gelen back linklerin öneminin farkında oldukları için Google Plus’ı aktif bir şekilde kullanmaktadırlar. Eğer sizde Google Plus’ı yeni yeni kullanmaya başladıysanız ve takipçi sayınızı arttırmak istiyorsanız, size tavsiye edebileceğimiz bazı yöntemlerle takipçi sayınızda bir artış yaşanmasını sağlayabilirsiniz.

Google takipçi arttırma yöntemleri arasında sizlere tavsiye edebileceğimiz ilk seçenek, profilinize uygun olan alanlarda arama yaparak, sizinle aynı kategorilerde olan profilleri ekleyebilirsiniz. Böylece sizinle aynı ilgi alanına sahip olan kişilerle etkileşim içerisinde bulunabilme ve birbirinizin takipçi sayısını arttırabilme imkanına sahip olabilirsiniz. Google takipçi arttırma için geniş bir çevre son derece önemlidir, unutmayın.

Google beğeni arttırma için de sizinle aynı ilgi alanlarını paylaşan çevrenizin desteğini alabilirsiniz. Örneğin fotoğrafçılıkla uğraşıyorsanız ve eklediğiniz kişiler arasında fotoğrafçılar da bulunuyorsa paylaştığınız fotoğraflar takipçileriniz tarafından beğenilecek ve takipçileriniz sizi tanıdıklarına tavsiye ederek takipçi sayınızın artmasını aynı zamanda aldığınız beğenilerin de artmasını sağlayacaklardır. Bu nedenle sahip olduğunuz takipçi sayısı oldukça önemlidir.

Google takipçi arttırma için eklediğiniz kişileri profillerini ziyaret ederek, yorum bırakabilir, paylaşımlarını beğenebilirsiniz. Böylece kendinizi daha fazla kişiye tanıtabilir ve zaman içerisinde kullanıcı sayınızın artmasını sağlayabilirsiniz.