Bireysel veya şirket olarak açtığınız Facebook sayfalarının amacına ulaşabilmesi için takipçi sayısının arttırılması önemlidir. Hobi amaçlı açsanız da ticari amaçlı açsanız da sayfanızı çok kişinin takip ettiğini görmek farklı bir haz verir. O yüzden Facebook takipçisi nasıl arttırılır öğrenmek isterseniz buyurun okuyun.

İlk yapacağımız şey sayfamıza tüm arkadaşlarımızı davet etmektir ve beğenmelerini sağlamaktır. Facebook gibi sosyal medya ağları tanıdıkların uzak tanıdıklarına dek uzanabileceği için bir kişinin sayfanızı beğenmesi, o kişilerin tüm arkadaşlarının sayfayı görmeleri anlamına gelmektedir. Böylece birçok kişi sayfanızdan arkadaşlarınız vasıtası ile haberdar olur ve takipçi sayınızı arttırırsınız.

Facebook takipçisi nasıl arttırılır sorusuna cevaben kullanabileceğimiz diğer yol, yine arkadaşlarınız aracılığı ile paylaşımınızı beğenmiş kişileri sayfanızı beğenmeye davet etmektir. Bunun için paylaşımınızın olduğu sayfanızı açın ve beğenen kişileri görmek için ilgili yere tıklayın. Açılan küçük pencereden arkadaşınız olmayan ancak paylaşımınızı beğenen kişileri sayfanızı beğenmeye tek tek üşenmeden davet edin. İçlerinden birinin bile sayfanızı beğenmesi, o kişinin arkadaş listesinin sizden haberdar olmasını sağlayacaktır.

Sayfanızın linkini kopyalayıp, kalabalık takipçisi bulunan diğer sayfalarda yorum yerine yapıştırarak da takipçi kitlenizi arttırabilirsiniz. Yalnız dikkat etmeniz gereken şey aynı şeyi farklı yerlere olduğu gibi yapıştırırsanız Facebook bir süreliğine yorum yapmanızı engelleyebilir. O yüzden sayfanızın linkini yapıştırsanız da önüne ya da arkasına mutlaka başka bir şeyler daha yazın. Böylece aynı yorumu yapmadan ve engellenmeden paylaşmaya devam edebilirsiniz.

Facebook takipçisi nasıl arttırılır sorusuna hile kullanma yöntemi ile de cevap verilebilir; ancak bu organik takipçi sayısını arttırmayacağı için sizin açınızdan bir anlam ifade etmeyecektir.