Ünlü sosyal medya sitesi Facebook sahip olduğu 1,5 milyara yakın kullanıcı sayısı ile özellikle e- ticaret sektöründe pazarlama ve reklam alanında sıklıkla kullanılmaktadır. Sosyal medya pazarlaması adı verilen bu yeni sistem sayesinde markalar ürünlerini geniş sayıda kullanıcılara ulaştırabilmekte ve müşterileri ile etkileşim içerisinde bulunabilmektedirler. Facebook’ta markanızı tanıtabilmenin en kolay yolu olabildiğinde fazla sayıda bir kullanıcıya sahip olmaktır. Kullanıcı sayınız ne kadar çok olursa, ürünlerinizin tanıtımını o kadar çok sayıda kişiye yapabilirsiniz. Ayrıca müşterileriniz beğendikleri ürünleri yakınlarına tavsiye ederek, yeni kullanıcıların markanızı keşfetmelerini sağlayabilirler.

Facebook’ta kullanıcı sayınızı arttırmak için Facebook sayfa reklamı vermeyi düşünebilirsiniz. Sayfanızın reklamını vererek, sizin ulaşabilme imkanınızın olmadığı kişilerin reklamınızı görerek, markanızı keşfetmesini sağlayabilirsiniz. Reklamınızı gören ve ürünlerinizi beğenen kullanıcılar sayesinde sayfanızın popülaritesi artacak ve dolayısıyla daha fazla potansiyel müşteriye ulaşabileceksiniz.

Facebook sayfa reklamı vermek için www.facebook.com/ads/manage adresini ziyaret edebilir ve gerekli yönlendirmeleri takip ederek işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz. Facebook sayfa reklamı vermek için belirli bir ücret ödemeniz gerekmektedir. Markanız için günlük olarak bir bütçe belirleyebilir ve bütçenizi aşacak noktaya geldiği zaman reklamı otomatik olarak durdurabilirsiniz. Ödemeniz gereken ücreti Visa, Master Card ya da PayPall ile kolaylıkla ödeyebilirsiniz.

Facebook sayfa reklamı vererek, markanızın popülaritesini daha da arttırabilir, ödeyeceğiniz küçük bir ücret karşılığında çok daha fazla şekilde kazançlı çıkabilirsiniz.