Sosyal medya platformlarının kullanımı hakkında hiçbir bilgiye sahip olmasanız bile 1.28 milyar kullanıcıya sahip olan Facebook üzerinden markanız için bir hayran sayfası oluşturarak, çok daha geniş kitlelere ürünlerinizin tanıtım ve pazarlamasını yapabilirsiniz. Eğer hayran sayfanızı oluşturduysanız ve facebookdan nasıl satış yapılır diye düşünmeye başladıysanız yazımızın devamını okuyarak birkaç püf noktasını kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

Facebook satış yapmak için öncelikle ürünleriniz ve düzenlediğiniz kampanyalarla ilgili müşterilerinizi bilgilendirmeniz gerekmektedir. Bu bilgilendirmeyi ise profilinizde paylaşacağınız fotoğraflarla gerçekleştirebilirsiniz. Paylaştığınız fotoğrafların görsel olarak ilgi çekici olmasına özen göstermeli, fotoğraflarınızla birlikte paylaştığınız iletilerinizin ise uzun ve sıkıcı olmamasına dikkat etmelisiniz. İletileriniz 40 ile 80 karakter arasında olmalıdır. Aynı zamanda iletilerinizin şaşırtıcı ve dikkat çekici olması, müşterilerinizin ilgisini çekebilmeniz açısından son derece özen göstermeniz konular arasındadır.

Facebook satış yapmak için müşterilerinizin ilgisini çeken ileti ve fotoğraf paylaşımlarında bulunurken, iletinizde mutlaka o ürün için hazırlamış olduğunuz satın alma sayfasının linkini de paylaşmalısınız. Böylece müşterileriniz istedikleri an, kolay bir şekilde ürünü satın alabilme imkanına sahip olabilirler. Facebook satış yapmak için müşterilerinizi doğrudan ilgili ürünün satın alma sayfasına yönlendirirseniz, satın alma işlemlerinin kısa süre içerisinde tamamlanmasını sağlayabilir ve markanızın müşteri memnuniyetini arttırabilirsiniz. Satış linki koymak dışında bir diğer seçeneğiniz ise müşterilerinizin sizinle iletişim kurması ve satış işlemlerini sizin halletmeniz olmaktadır. Ancak bu seçenek müşterilerinizin vakit kaybetmesine sebep olacağı için satış linki koymak çok daha mantıklı bir hareket olmaktadır.