Facebook Hesabı Silme Kapatma

Bir buçuk milyara yakın bireyin aktif olarak kullanmakta olduğu Facebook sosyal hizmetinin bir parçası iseniz, sizler de belki daha önce mevcut hesabınızı yenisini açmak, gizlilik endişesi ya da benzeri herhangi bir sebep dolayısıyla kapatmak, kalıcı olarak silmek istemiş olabilirsiniz. Facebook hesabınıza giriş yaptığınızda, üst panelin sağ köşesinde bulunan aşağı doğru bakmakta olan minik “ok” simgesini tıklattığınızda, açılan menüden “Ayarlar” sayfasına erişerek, oradaki sol menüden de “güvenlik” sekmesine tıkladığınızda, açılan sayfada en aşağıda “Hesabımı Dondur” seçeneğini görebilirsiniz. Ancak, bildiğiniz üzere bu, sadece mevcut hesabını, siz aksini belirtene kadar, kullanıcıların erişimlerine kapatmaktadır ve hesabınız, Facebook’a kayıtlı kişisel bilgileriniz hala şirketin veri tabanında yer almaktadır.

Facebook Hesabını Tamamen Silmek

Facebook hesabınızı tamamen, kalıcı olarak silmek için yazımızın sonunda paylaşacağımız bağlantıya tıklayarak, gerekli sayfaya ulaşabileceksiniz. Ancak, Facebook hesabınızı tamamen silmeden önce bilmeniz gereken birkaç temel unsurdan bahsetmemiz gerekiyor. Bunlardan ilki, kayıtlı bilgileriniz tamamen silinecektir ve aynı hesabı, aynı e-posta adresi aracılığı ile bir kez daha asla yeniden açamayacaksınız. İkincisi, yüklemiş olduğunuz uygulamalar ve oluşturmuş olduğunuz tüm gruplar, sayfalar ve benzeri öğeler de hesabınız ile birlikte tamamen, kalıcı olarak silinecektir. Son olarak, arkadaş olarak eklediğiniz profillerin yanı sıra, profilinizi izlemekte ve seyretmekte olan Facebook takipçileriniz de tamamen ortadan kalkacaktır. Özet olarak, daha önce hiç Facebook hesabı açmamış ve profil oluşturmamış gibi olacaksınız.

Eğer hala Facebook hesabınızı kalıcı olarak silmeyi düşünüyorsanız, buraya tıklayarak hesap silme işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Açılan sayfada, şifrenizi girerek hesap silme işlemini onaylamanız yeterli olacaktır. Bağlantıya tıklamadan önce, hesabınıza giriş yapmış olmanız gerekiyor.