Facebook Hesabı Nasıl Kullanılır

2004 Yılının Şubat ayının dördüncü gününde, Harvard Üniversitesi’nde okumakta olan Mark Zuckerberg tarafından kurulmuş olan Facebook, tam olarak 12 yıldır sosyal medya kanalları arasında en sık ziyaret edilen ve kullanılan oluşum olarak birinci sırada bulunuyor. Kurulduğu tarihten 11 Eylül 2006 tarihine kadar sadece Amerika Birleşik Devletleri içerisindeki ve yakın çevresindeki üniversiteler, liseler ve bazı büyük şirketlerin mensuplarının kayıt olabildiği ve kullanabildiği Facebook, bu tarih ile birlikte tüm dünyayı hizmet ağına katarak herkesin kayıt olabilmesine olanak tanıdı. O gün bugündür, neredeyse herkesin bir hatta belki de daha fazla Facebook hesabı bulunuyor.

31 Mart 2015 tarihinde gerçekleştirilen sayıma göre, dünyada tam olarak 1.44 milyar birey Facebook hesabına sahip ve neredeyse tamamına yakını bu hesaplarını aktif olarak kullanıyor. Sizler de dünyanın neredeyse dörtte birine ulaşmış olan bu kitleye katılmak istiyorsanız, tek yapmanız gereken Facebook’a ücretsiz bir şekilde kayıt olmak ve sosyal medya araçları aracılığı ile kendi kanalınıza ve ağınıza sahip olmak.

Facebook Takipçileri Nasıl Edinilir?

Facebook’a sahip olduğunuz ve aktif olan herhangi bir e-posta adresinizi kullanarak kayıt olabilirsiniz. Web sitesini ziyaret ettiğinizde, ana sayfada, giriş panelinin hemen yanında ufak bir kayıt formu bulunuyor, bunu doldurduktan sonra kayıt işleminiz gerçekleşiyor. Oluşturduğunuz hesap ile sisteme giriş yapmanızın ardından, profilinizi ve tüm detaylarınızı ayarlayabiliyor ve geliştirebiliyorsunuz. Üyelik işleminin ardından, e-posta adresinizi kontrol ederek Facebook’tan gelen mesajdaki bağlantıyı (linki) tıklayarak hesabınızı sisteme onaylatıyorsunuz ve artık Facebook’u tüm fonksiyonları ile kullanıma hazır bir hale geliyorsunuz. Daha sonra, kanalınızda gerçekleştirdiğiniz video, müzik, fotoğraf ve benzeri sosyal içerik paylaşımlarınızın niteliği ile doğru orantılı olarak, Facebook hesabınızı takip edilen, yani bol facebook takipçili bir profile dönüştürebilirsiniz.