En popüler sosyal paylaşım sitesi olan Facebook’ta paylaştığınız şeyleri beğenen sayısını arttırmak istiyorsanız bunun en kolay yolu hile ile arttırmaktır. Organik beğeniler olmayacağı için çabuk göze çarpan bu anlamsız artış, diğer beğenen kişileri memnun etmeyecektir. O yüzden organik yoldan Facebook beğenisi nasıl arttırılır öğrenmek iyi olacaktır.

Facebook’ta kişisel hesabınızda veya herhangi bir konuda açtığınız sayfanızdaki paylaşımların beğeni sayısının artmasını istiyorsanız bunun en etkili yolu, Facebook sayfanızı elinizden geldiğince farklı platformlarda tanıtmaya çalışmanızdır. Örneğin sayfanızın konusu ile ilgili diğer sayfalarda linkinizi paylaşabilir, web siteler aracılığı ile reklam verebilir, Twitter, Pinterest, Google Plus, Instagram vb. sosyal medya organlarında sayfanızın reklamını yapabilirsiniz.

İlgi çeken paylaşımlar ile birlikte beğenileriniz de artacaktır. Zor olan ilk beğenilerin alınmasıdır. Sonrasında ise bu beğenen kitleyi elde tutabilmeniz için etkili paylaşımlara devam etmelisiniz. beğenen kişiler zaten sayfanızın da takipçisi olacakları için, duvardan duvara sayfanız yayılacak ve beğenileriniz de buna paralel olarak artacaktır.

Facebook beğenisi nasıl arttırılır konusuna eklenecek diğer yöntem paylaşımlarınızda arkadaşlarınızı etiketlemenizdir. Böylece etiketlenen arkadaşlar paylaşımınızı ziyaret edecek ve beğenecektir. Beğenen arkadaşlarınızın listesindeki kişiler de paylaşımı görecekleri için kısa zamanda zincirleme olarak beğeniler artacaktır.

Bu konuda söylenecek son söz Facebook reklam hizmetini kullanmanız olabilir. Facebook reklam hizmeti ile sayfanızı ön plana çıkarıyor ve fark edilmesini sağlıyor. Sayfanızı görüp paylaşımlarınızı beğenen kişiler takip etmeye başlıyor ve beğeni zinciri orada artmaya başlıyor.