Kabul etmek gerekir ki bugün Facebook sosyal medya da büyük bir güç konumunda. Bundan dolayı, müşteri / hayran kitlenizi genişletmenin bir çok yolu Facebook ‘dan geçiyor. Bu yazımızda, Facebook beğenilerinizi nasıl arttırabileceğinizi inceleyeceğiz.

Facebook beğenilerinizi arttırma organik ve yapay olarak iki şekilde gerçekleştirilebiliyor. Bu yazımızda bu iki yola da değineceğiz.

Facebook Beğenilerini Arttırmanın Organik Yolları

Açmış olduğunuz Facebook sayfası ürün / hizmet bazlı ise, ne yazık ki Facebook beğenilerini arttırma sizin için ücretsiz organik yollarla maalesef oldukça zor. Bunun sebebi, insanların bu tarz sayfalara mesafeli yaklaşması. Yani eğer ürün veya hizmetinizle gerçekten ilgilenmiyorlarsa, beğenmeyecekleri. Bu, hiç bir zaman beğeni gelmeyeceği anlamına gelmiyor elbette. Sadece ticari anlamda kar elde etmek istiyorsanız, daha çok emek harcamalı, bazı maliyet unsurlarına katlanmalı ve stratejiler üretmelisiniz.

Facebook Beğenileri Arttırmanın Ücretsiz Yolları

Dijital dünya diye kastettiğimiz internet ortamının da gerçek hayattan çok bir farkı yoktur. Şöyle düşünelim, mahallede giyim üzerine küçük bir mağaza açtınız. Önce sizden kimin haberi olacak? Yakınlarınız… Ticari amaçla açtığınız Facebook sayfanızdan da önce yakınlarınızın haberi olması gerekir. Yani Facebook sayfanızda arkadaşlarınızı davet edin özelliğini muhakkak ki kullanmalısınız. Hatta arkadaşınızla direk iletişime geçerek beğenmesini ve arkadaşlarına tavsiye etmesini istemelisiniz. Bunu kulaktan kulağa yayılma olarak düşünebilirsiniz.

Facebook beğenilerini arttırmanız için bir diğer ücretsiz yol, yapay yöntemlerdir. Facebook beğenilerinizi arttırmanız için bazı web siteleri bulunmaktadır. Bu web sitelerinde, başka Facebook sayfalarını beğenerek kredi kazanırsınız ve kazandığınız krediler de sizin Facebook sayfanıza iletilir. Fakat bu Facebook beğenisini arttırma yöntemi sizin için faydalı olmayacaktır. Bunun sebebi, insanların sadece kredi kazanmak için Facebook profilleri açmasından dolayı, sizin Facebook sayfanızı da gerçek olmayan kullanıcılar beğenecektir. Bunun da bir faydası olmayacağını deneyerek görebilirsiniz.

Facebook Beğenilerini Arttırmanın Ücretli Yolları

1. Facebook Reklamları

Facebook beğeni arttırma için Facebook reklamları mükemmel bir araç. Sadece sizin açtığınız sayfa ile ilgilenen kullanıcılar sizin Facebook sayfalarınızı beğenecektir. Bu da direkt hedef kitleye ulaşabilmeniz demek. Ancak şöyle bir olumsuz özelliği var. Oldukça pahalı. Öyle ki, 100 beğeni için 50-100 TL aralığında ödeme yapmanız gerekecektir. Eğer tanıtım için ayırabilecek yüksek bir bütçeniz yoksa, 2. alternatif sizin için daha uygun olacaktır.

2. Facebook Beğeni Arttırmanın Yapay Yolu

Facebook reklamları çok pahalı diye, vazgeçmenize gerek yok. Facebook beğeni arttırmanın bir başka yolu daha var, öyle ki bir çok firma / kişi bu yönteme başvurabiliyor. Bu yöntemde, Facebook sayfalarınızın beğenisi otomatik olarak arttırılıyor. Yani, siz sadece Facebook sayfanızın adresini veriyorsunuz, siparişinizi takip eden 24 saat içerisinde Facebook beğenilerinizin sayfanıza iletiliyor. Duayen Bilişim bu konuda 2 yılı aşkın süredir destek veriyor. Buraya tıklayarak ayrıntılı bilgi alabilir ve sipariş verebilirsiniz.