Ünlü sosyal medya paylaşım sitesi Facebook 2014 yılının ilk çeyreğinde yaptığı açıklamada toplamda 1.28 milyar kullanıcı sayısına sahip olduğunu belirtmiştir. İnternet kullanıcılarının % 75’ini oluşturan bu sayı özellikle e – ticaret sektöründe hizmet vermekte olan markalar için büyük bir müşteri potansiyeli anlamına gelmektedir. Bu nedenle markaların neredeyse tamamı müşteri sayılarını arttırabilmek için Facebook’ta özel bir profil oluşturmaktadır. Böylece müşterileri ile sürekli olarak etkileşim içerisinde olabilmekte ve potansiyel müşterilerine de markanın ve ürünlerinin tanıtımını yapabilmektedir.

Facebook’ta sizde markanızı tanıtabilmek ve ürün satışı yapabilmek için bir profil oluşturduysanız, düzenli olarak post paylaşımında bulunarak müşterilerinizin dikkatini çekmelisiniz. Paylaştığınız postları beğenen müşterilerinizin takipçileri de bu beğenileri görebileceği için merak ederek ürünlerinizi inceleyebilirler. Bu nedenle Facebook beğeni sayısı son derece önemlidir. Kısacası beğeni sayınız arttıkça potansiyel müşterilerinize ulaşabilme imkanınız da artış göstermektedir. Ayrıca beğeni sayınız ne kadar yüksek olursa, profilinizin popülerliği o kadar artacaktır. Bu nedenle Facebook beğeni sayısı arttırma konusuna öze göstermeli ve paylaştığınız postları beğenen kullanıcıların sayısını arttırmak için bazı yöntemlere başvurabilirsiniz.

Facebook beğeni sayısı arttırma için sizin takip ettiğiniz sayfaları ziyaret edebilir ve bu sayfalara yorumlar bırakabilirsiniz. Belirli bir ücret karşılığında sayfanızın reklamını verebilirsiniz. Aynı zamanda paylaştığınız bir postta takipçilerinizi etiketleyebilir ve postunuzu görerek beğenmelerini sağlayabilirsiniz. Facebook beğeni sayısı oldukça önemli olduğu için, dilerseniz sizin beğendiğiniz sayfalarla anlaşarak onların da sizin sayfanızı beğenmesini sağlayabilirsiniz.